İnsanlar

Çocukların COVID-19 Kapma Olasılığı Neden Büyüklerden Daha Az

Çocuklar bazen gözümüze; burunu sürekli akan, sınıf arkadaşları ve aileleri arasında grip taşıyan, soğuk algınlığının pençesindeki petri kapları gibi görünürler. Ancak enteresan bir şekilde COVID-19 salgını için bu olayın geçerli olmadığı ortaya çıktı.

Bir çok bilimsel çalışmada 12 yaşın altındaki çocukların hastalığın taşıyıcıları veya aktarıcıları olmadığı kanıtlandı.

Çocuklar kesinlikle COVID-19’a karşı bağışık olmasalar da, nadiren virüsle ilişkili bir İnflamasyon durum ortaya çıkarken, birlikte yaşadıkları insanlara bile yayılmasının sebebi değiller.

İnflamasyon, bağışıklık sisteminin organları enfeksiyondan ve yaralanmadan korumaya çalışması esnasında meydana gelir. İnflamasyonun amacı, vücudun iyileşmeye başlaması için hasarlı dokunun yerini belirlemek ve ekarte etmektir. – Google

Bu ayın başlarında yayınlanan bir makalede , Queensland Üniversitesi virologu Kirsty Short ve meslektaşları, hastalığı eve bir yetişkinin mi yoksa bir çocuğun mı bulaştığını belirlemek için bir çok eve COVID-19 bulaşmasını inceledi.

Araştırmacılar “Birden fazla ülkede farklı zamanlarda yapılan bu araştırmada, enfeksiyonu haneye gelme sebebinin bir çocuk olması çok ama çok nadir görülmektedir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu