Açıklayıcı

Diş Macunlarının Altındaki Renklerin Anlamları

Diş macunu ve fırçası kullanımı, oldukça önem teşkil etmektedir. Bizler ne kadar sağlığımıza dikkat edersek edelim, genellikle hiç beklemediğimiz bir noktayı kaçırmaktayız. Sağlık konusuna önem veren insanlar, aynı zamanda diş macunu ve fırçası kullanımlarına da önem vermektedir. Ağız ve diş sağlığı konularındaki bu kullanıcı artışı ise, diş macunu ve fırça üreten firmaların ürettikleri ürünlerde değişikliklere gitmesine sebep olmuştur.

Diş Macunlarının Altındaki Renkler

Çocuklarımızın yaşantılarını tehlikeye sokabilecek kimyasal ürünleri, çocuklarımıza kullandırtmamaya çalışmaktayız. Özellikle 0-6 yaş grubuna ait çocuklar, kimyasal ürünleri kullandığı takdirde ileri ki yaşlarda büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunların kapsamlı olanı sağlık sorunları ise, bilmeden kimyasal ürüne sahip maddeyi uzun yıllar kullanan çocuklarda daha da sık görülmektedir.

Yapılan araştırmalar sonuçları gösteriyor ki, gün geçtikçe sağlık konusuna olan güvensizliğin arttığı gözlemlenmiştir. Daha önceki yıllarda bu tarz açıklamalarda bulunmayan firmalar ise, artık yeni yeni açıklamalarıyla kamuoyunda güven oluşturmaya çalışıyor. Bizler sizler için firmaların genel açıklamalarını derledik ve çocuklarımız için büyük sorun teşkil ettiğini düşündüğümüz, diş macununun altında yer alan tüplerin renklerinin farklı olmasının nedenini araştırdık.

Nedir Bilimi ? Kurşun Kalem Nedir ?

Diş Macunu Renk Anlamı

Yaptığımız araştırma sonucu gösterdi ki, firmalar bu renkleri uzun yıllardır tüplere lanse etmekteyi lakin açıklamalarının yeni yapılmasının nedenleri ise hala saklı olarak kalmıştır. Aslında sosyal bir tespit yapılarak, güvensizliğin bu durumla ilgili olduğunu açıklayabiliriz. Diş macunununda yer alan tüplerdeki renkler ve anlamları ise aşağıdaki listede maddeler halinde sizlerle paylaşılmıştır.

  • Yeşil: Doğal Ürün
  • Mavi: Doğal ve Tıbbi Ürün Karışımı
  • Kırmızı: Doğal ve Kimyasal Ürün Karışımı
  • Siyah: Tamamen Kimyasal Ürünlerden elde edilmiş diş macunu olduğunu gösteriyor.

Çocuklarımızda genellikle yeşil ve mavi renklere sahip tüplerdeki diş macunlarını tercih etmemiz gerekiyor. Uzak durulması gereken renk ise siyah olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu