İnsanlar

Depresyon Nedir Nasıl Belli Olur Nasıl Geçer ?

Depresyon hastalığı insanların çoğunda görülebilecek çok fazla düşünmesiyle başlayıp ilerleyen fakat çok fazla umursanmayan bir hastalık olup hayatımızda derin etkiler bırakabilir. Depresyon hastalığı gençlerin de belirli dönemler aralığında ergenlik dönemlerinde geçirmiş olduğu bir hastalıktır. Bu hastalığın nasıl atlatıldığı hayatımızın geri kalanına da yön vermektedir.

Bayılma Neden Olur Bayılma Belirtileri Nelerdir

Depresyon hastalığının belirli özellikleri de mevcut olduğu gibi kişilere göre de farklılık gösterebiliyor. Genelde ilk aşamaları yaşanılan kötü olayların çok fazla düşünülmesiyle başlayıp karşılaşılan diğer kötü olaylarda ise daha fazla kırılganlık gösterebilir bu hastalığa sahip insanlarda. Hastalığın ilerlemesi durumun da ise yaşanmamış olaylara hakkın da bile düşünceler kurmaya ve kendilerini bu olaylara inandırmaları da muhtemeldir. Hastalığın ilerleyen durumların da ise şizofreni gibi daha ağır psikolojik hastalıklara da yakalanma oranı da artmaktadır. Hastalığı küçümseyerek aslında daha büyük bir hastalığında üstünü örtmüş oluruz.

Depresyon Nedir?

Depresyon hastalığının insanlar üzerdeki belirtileri de kişiden kişiye farklılık göstermesi gibi belirli sonuçları da vardır. Uyku bozukluğu bu hastalığın ilk belirtileridir uyku düzeni tam manasıyla değişmektedir. Uyuma sorunu gibi çok uyumada kişiden kişiye değişir. Dengesiz kilo artışı veya azalışı görünen bir başka hastalığın etkisidir. İnsandan insana farklılık gösteren bir durumdur kişi fazla kilo kaybı yaşayabilir bu hastalığın süre zarfı için de veya daha fazla kilo alabilir. Dalgınlık dikkat toparlayamama da diğer yan etkilerindendir. Dikkatini toparlayamayan ve hasta çevresinde gerçekleşen olaylara karşı tepki verememe gibi umursamazlık durumu da yaşanabilecek bir durumdur.
Depresyon hastalığına karşı dikkatli ve hasta olan kişilere daha fazla özenli davranılıp bu hastalıktan olabildiğince az hasarla kurtulmak kişilerin karakterlerinin daha rahat gelişmesinde ve oturmasında önemli bir kilit nokta konumundadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu